AKILLI KANTAR OTOMASYONU

 

 

INTELLI WEIGHBRIDGE RFID

 

Otomasyon kapsamındaki tüm taşıyıcı kamyonların (hafriyat araçları, çöp kamyonları v.b) otomatik olarak tartımı, tanımlanması, takibi ve yönetimsel raporlama işlemleri sağlanabilmektedir. Tüm yük araçlarının camına yapıştırılacak olan RFID TAG lar sayesinde otomatik tanımlanma işlemi %100 tutarlı hale gelecek, operatör bağımlılığını ortadan kaldıracaktır.

Her işletme yaptığı sermaye harcamalarının bir yatırım getirisi olmasının arayışı içerisindedir. Çözümlerimiz müşterilerimize pek çok şekilde maliyet tasarrufu sağlamaktadır.

Intelli Weigh Akıllı Kantar Otomasyonu aynı zamanda insansız tartım çözümlerine olanak sağlar. Araç ölçüm endüstrisinde bu özellik en hızlı büyüyen sektörlerden birisidir. Otomasyon sistemleri işletmelere işçilik maliyetlerinin azaltılması ve verimliliğin arttırılması için büyük bir fırsat sağlamaktadır. Ofis personelinin tartım prosesleri esnasındaki işlemleri elle yapması yerine, personel diğer ofis aktivitelerinde görev alabilir.

SİSTEMİN ÖZELLİKLERİ

 

 • Kullanıcı dostu ve esnek ekran tasarımları.
 • Giden ve gelen malzeme kayıtlarının işlenmesi yoluyla envanter takibi.
 • Nakliyeci bilgileri ve rapor oluşturma.
 • Malzeme ve oran tablo kategorilerinin yanı sıra raporlama özelliklerini maksimize etmek için diğer kategoriler de mevcuttur (lokasyon bilgileri vb.).
 • Kullanılmayan malzeme türlerinin pasif hale getirilmesi.
 • Kullanıcıya göre özelleştirilebilen rapor ekranları.
 • Değiştirilebilen rapor sütun isimleri.
 • Tartım esnasında tutarlılığı sağlayabilecek stabilite ayarları.
 • Otomatik dara alma.
 • Her araç için malzeme, nakliyeci, tedarikçi vb. alanların varsayılan olarak ayarlaması.
 • RFID okuma yapılmayan durumlar için grupları manuel olarak seçme imkanı.
 • RFID araç etiketleri yazma modülü.
 • Araçların tartım işlemleri için kredi tanımlama imkanı.

Operatör Bağımlılığını Ortadan Kaldıran Hızlı Sistem!

 

 

Gerçek zamanlı tartım işlemleri ile bir kantar operatörüne az miktarda bağlı ya da kantar operatörüne gerek kalmaksızın iş veriminizin geliştirilmesine katkıda bulunan gerçek zamanlı veri toplanmasına olanak sağlar.

Sistem modüler yapısıyla kolay sorun giderme ve saha dostu özellikleri ile destek sağlayarak kamyonların tartım işlemlerini hızlandırma amacıyla otomatik fiş ve irsaliye basımına imkan sağlar.

Her bir kayıt için tutulan kayıt numarası ile belirli bir zaman aralığında bulunan ve ihtiyaç duyulan bir kaydın yüzlerce hatta binlerce kayıt arasından manuel olarak bulunması yerine otomatik olarak bulunmasına ve yeniden yazdırılmasına imkan tanır.

RFID (Radio Frequency Identification) hızla filo yönetimi konusunda kritik bir unsur haline gelmektedir. Bu teknoloji ile işlem zamanlarından tasarruf edilen zaman operasyonel yüklerin azaltılmasında kullanılacaktır.

Kamera sistemleri ve DVR kayıt cihazları her ölçüm işlemi için görüntüleri kaydetmenize ve depolamanıza olanak sağlar.

Sayım İşlemleriniz Artık Daha Hızlı ve Güvenli!

Merkezi Yönetim

Sistemin üstün senkronizasyon altyapısı sayesinde çok sayıda lokasyonda gerçekleştirilen tüm işlemler anlık olarak tek merkezden izlenebilir, kontrol edilebilir ve raporlanabilir.

Sistem Entegrasyonu

Başka bir yazılıma entegrasyon ihtiyacınız varsa diğer yazılım sağlayıcınız ile birlikte çalışıp size özel bir çalışma gerçekleştirebiliriz.

Esnek Raporlama Sistemi

Her rapora dâhil edilmesini istediğiniz işlem türünü belirterek ihtiyaçlarınıza göre raporlar oluşturun.

DİĞER ÇÖZÜMLERİMİZ