Teknopalas Aktif RFID Etiketler

 

 

Bebek için zararlı olmayan malzemelerden, standartlara uygun olarak üretilir ve  yeni doğanın ayak bileğine, doğumhaneden çıkmadan önce takılır.

Bebeğin RFID etiketi, annesinin bileğine takılan Aktif RFID Etiketler ile doğum sonrasında eşleştirilir. O andan itibaren aynı ortamda doğan birden fazla bebeğin birbirleriyle karıştırılıp, yanlış ailelere teslim edilmesi gibi büyük risklerin önüne geçilir.

 

 

 

Bebeğin ve annenin hastane içindeki konumları anlık olarak takip edilir. Bebek anneden ayrıldığı anda  alarm sistemi devreye girer. Bebeğin hastanenin herhangi bir bölümüne belirli personeller ile götürülmesine izin verilir. Bu izinler personellerde bulunan Teknopalas RFID kartlar ile eşleştirilerek sisteme kaydedilir. Bebeğin başka bir bölüme gitmesi durumunda sistem alarm verir.

Ayrıca, bilekliğin sökülmesi gibi durumlarda da alarm devreye girer.

Bebeğin hastaneden çıkarılabileceği tüm noktalara yerleştirilen özel Teknopalas Aktif Okuyucular ile olası kötü senaryolarda hastanenin mevcut güvenlik sistemleri ile entegre çalışarak güvenlik sistemlerini devreye sokar ve  tüm geçişler kapatılarak güvenlik personellerine bebeğin konumu anlık olarak iletilir. Teknopalas Hastane sistemleri ile bebek kaçırmalarının da ciddi oranda önüne geçilmektedir.

%

RFID ile Bebeklerimiz Güvende

YENİDOĞAN BEBEK GÜVENLİĞİ İLE

Hastalara verilen bileklikler

Hastanın öyküsü, rahatsızlığının detayları, ilaç uygulama seyri ve zaman, etiketlerde / bağlantılı yazılımlarda saklanan bilgileri okuyarak bir RFID okuyucu ile erişilebilir. Bu, insan hatasını neredeyse ortadan kaldırabilir ve hastalara en iyi sağlık hizmeti sağlanır

Bileklikler yardımı ile

Hastanın doğru ameliyathaneye doğru doktor ile gitmesi kontrol altına alınır. Ameliyat olan hastaların yakınları hastalarının nerede, ne aşamada olduğunu bekleme alanlarında yer alan hasta bilgilendirme ekranlarından bu bileklikleri sayesinde öğrenebilir.

Yeni doğan ünitelerinde

Bebeklere verilen bileklikler ile bebek karışması hatta kaçırılması ihtimali sıfıra indirgenir.

Hasta odalarında

Yoğun bakım ve ameliyathanelerde sıcaklık ve nem oranları takip edilir ve uygun koşullar her an sağlanabilir.

RFID İLE YENİDOĞAN BEBEK GÜVENLİĞİ

Emine Karataş

Proje Yönetimi ve Satış

SİZ HAYAL EDİN BİZ ÇÖZÜM BULALIM

Adres: Merve Mah. Atatürk Cad. No: 314 Sancaktepe / İstanbul 34791

Telefon: +90 216 465 94 00(pbx)

Faks: 0216 465 94 02

E-Posta: bilgi@teknopalas.com.tr