TEKNOPALAS BLOG

GERÇEK ZAMANLI LOKASYON BELİRLEME SİSTEMİNİN FAYDALARI

Ülkemizin son yıllarda üretim ve farklı endüstriyel alanlarda başarılı yükselişiyle beraber çalışanların sağlığı ve iş güvenliği konularında yükümlülükler ve farkındalıklar artmaktadır.

Bilgi güvenliğinin kritik önem taşıdığı günümüz dünyasında özellikle IOT teknolojileri ile çeşitli çözümler geliştirilmektedir.
Bu gibi nedenlerle günümüz dünyasında RTLS önem kazanmaktadır.

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE RFID VE IOT

Teknopalas RFID ve IOT sistemlerini bir çok sektör farklı amaçlar ile kullanmaktadır. Bunların başında hayata geçirdiğimiz 500’ den fazla projelerimizden biri olan hastanelerde kullanımı amaçladığımız Teknopalas RFID hastane takip sistemleri yenidoğan bebek, hasta, personel ve envanterlerin izlenmesini, kontrolünü ve güvenliğinin sağlanmasını çok daha hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirmektedir.

TEKNOPALAS AKTİF RFID İLE YENİDOĞAN BEBEK GÜVENLİĞİ

Teknopalas Aktif RFID etiketler, bebek için zararlı olmayan malzemelerden, standartlara uygun olarak üretilir ve  yeni doğanın ayak bileğine, doğumhaneden çıkmadan önce takılır.

Bebeğin RFID etiketi, annesinin bileğine takılan Aktif RFID Etiketler ile doğum sonrasında eşleştirilir.

BULAŞICI HASTALIKLARDA TEKNOPALAS RFID HASTANE SİSTEMİNİN FAYDALARI

Dünyayı ve Ülkemizi saran günümüz koronavirüs ve benzeri bulaşıcı hastalıklarda RFID kullanımı ciddi kolaylık sağlamaktadır.

2019 ve Öncesi Yazılarımız…

RFID ile İş Güvenliği Takip Etme

Gübre Şirketi İnsanlı Bakım Sırasında İşçi Güvenliğini Takip Ediyor   Pek çok şirket, her bireyin yakınlığını veya konumunu izleyerek işçi güvenliğini sağlamak için radyo frekansı tanımlama ( RFID ) veya Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojilerinden yararlanıyor....

Bulaşıcı Hastalıklarda RFID

  BULAŞICI HASTALIKLARDA RFID KULLANIMI    Dünyamızı ve Ülkemizi saran günümüz koronavirüs ve benzeri bulaşıcı hastalıklarda RFID kullanımı ciddi kolaylık sağlamaktadır.   Büyük, küçük, metal, plastik, ahşap, kumaş vb. tüm ürünlere yerleştiren RFID etiketler ile...

TEKNOPALAS İTÜ-Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nde 2008

TEKNOPALAS İTÜ-BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ' NDE 2008 28-30 Kasım 2008 tarihleri arasında İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından gerçekleştirilen Bilişim Zirvesi’nin RFID Teknolojileri sponsorluğunu Teknopalas üstlendi.

AR-GE MERKEZİMİZDE ÜRÜNLER VE ÇÖZÜMLERİMİZİN DEMOLARI İÇİN hemen
KAYDOLUN!

Bir yandan siz kahvenizi yudumlarken diğer yandan RFID & IOT Teknolojisine dair ürün ve çözümlerimizi birebir gözlemleyebileceğiniz DEMO ALANLARIMIZI ziyaret etmek üzere AR-GE Merkezimize DAVET EDİYORUZ!