INTERTRAFFIC 2009 RFID TEKNOLOJİLERİ SPONSORU

UHF RFID teknolojileri konusunda yenilikçi yaklaşımını sürdüren Teknopalas, uluslararsı bir fuarda ilk defa VIP misafir karşılama sistemini Intertraffic 2009 fuarında başarıyla gerçekleştirdi.
Bu yıl 5.si düzenlenen Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fuarı: INTERTRAFFIC İSTANBUL, 27 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Fuar Merkezi’nde, Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan, 17. Bölge Müdürü Yakup Dost ve sektör liderlerinin yoğun katılımının gerçekleştiği bir törenle açıldı. Tören, açılış konuşmalarının ardından ödül töreni, kurdele kesimi ve fuarın gezilmesiyle devam etti.

 

RFID Teknolojileri sponsoru olarak destek vermiş olduğumuz Intertraffic 2009 fuarında, Türkiye’de fuarcılık anlamında ilk defa gerçekleştirilmiş olan UHF RFID ile VIP ziyaretçi karşılama sistemini başarılı bir şekilde uyguladık. Ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören bu sistem sayesinde Intertraffic fuarı organizasyon firması NTSR fuarcılık, VIP listesindeki ziyaretçilerinin turnike kontrollerine takılmadan hızlı bir şekilde fuar alanına girişlerini sağlamış oldu. Giriş yapan VIP misafilerin aynı zamanda hangi gün hangi saatte fuar alanına girdikleri fuar yönetimine raporlandı.

Teknopalas’ın kendi standına kurmuş olduğu aynı sistem altyapısı sayesinde, fuar süresince Teknopalas standını ziyaret eden ziyaretçilerin profilleri çıkarılmış oldu. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilmiş olan bu sistem sayesinde, kalsik barkod veya yakın mesafeden kart okutma ile veri elde etme sistemlerinin yerini alacak teknoloji belirlenmiş oldu.

Sabit okuyucu ve antenli UHF RFID sistemleri temeline dayanan, Teknopalas Demirbaş Takip Sistemi çözümü ile farklı tipte materyallerden oluşan ürün, ham madde veya test cihazlarının bina içerisindeki hareketleri ve son bulundukları konumlar belirlenmektedir. Personel yaka kartlarına iliştirilen UHF RFID etiketler sayesinde ürünlerin kimler tarafından taşındığı da gözlemlenebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR